Malowanie proszkowe

następny close

Malowanie proszkowe

Polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię metalu. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym (elektrostatyka, prawo Coulomba).

Po natrysku naelektryzowanych cząsteczek farby na metalowe elementy są one nagrzewane do temperatury 140…200 °C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Proces technologiczny w zakresie lakierowania proszkowego obejmuje czynności, w wyniku których produktem finalnym jest powłoka lakieru proszkowego o wysokim stopniu przyczepności do podłoża, bardzo dobrych parametrach mechanicznych i doskonałych właściwościach barierowych.

Warunkiem utworzenia poprawnej powłoki cynkowej jest odpowiednie przygotowanie powierzchni wyrobów stalowych przed nałożeniem na nie farby proszkowej. Proces ten składa się m.in z odtłuszczania, trawienia i wielokrotnego płukania.

Wykonujemy malowanie proszkowe w dowolnym kolorze z palety RAL.